Akik ismerik a migrénes fejfájás okozta kínokat, azok tudják, hogy a gyógyszeres kezelés nem minden esetben elegendő a kínok enyhítésére, szükség van más, alternatív megoldás bevetésére is. A migrén piercingek tehát segíthetnek a fejfájás enyhítésében. Ezen probléma kezelésében a gyógyszeres terápián kívül, a hagyományos kínai orvoslásból ismert akupunktúrás eljárással is igen hatékony eredményeket lehet elérni.
Ez a komplex hatású gyógymód a fájdalom enyhítésén kívül, az egész szervezetre jótékonyan hat. A migrén piercing akupunktúrás pontokba történő behelyezése fájdalomcsillapító, relaxáló hatással van az egész szervezetre. De mitől is alakulhat ki a migrén? A megfigyelések alapján elmondható, hogy a hormonális változások (menstruáció), időjárási frontok, stressz, kimerültség és bizonyos ételek is kiválthatják ezt a kínzó fejfájási rohamot.
A migrén tünete a közepes vagy erős lüktető fájdalom, ami általában csak az egyik oldalon jelentkezik és mozgásra erősödik. Vannak azonban jelek a migrénes roham kialakulása előtt is, amiket a megfigyelések alapján 5-60 perc múlva erős fejfájás követ. Ez lehet többek között a látás-, egyensúly- és beszédzavar, kezekben jelentkező bizsergés, zsibbadás, és ritka esetben akár ájulás is.
Az is előfordulhat, hogy az előjelek jelen vannak, viszont a migrénes fejfájás nem alakul ki. A migrénes fejfájás lefolyása fázisokra osztható, amik egyénenként változó hosszúságúak és intenzitásúak lehetnek. Első fázisban, a roham előtt néhány nappal vagy órával, a kezdeti tüneteket tapasztalják a betegek, amik általános fáradtságban, étvágytalanságban, hangulatingadozásban nyilvánulnak meg.
A második fázis tünetei a roham előtti 5-60 perces kialakuló aura tünetek, amik erősen utalnak a fejfájás közeledtére. Ezt követi a harmadik fázis, az akár 4-72 óráig is eltartó migrénes fejfájás, amit kísérhet hányás, hányinger, illetve a jellemző fény- és zajérzékenység. A negyedik, utolsó fázisban a tünetek és a fájdalom fokozatosan elmúlik, a nagyfokú kimerültség azonban megmarad.